Statystyki
Użytkowników : 27
Artykułów : 73
Zakładki : 6
Odsłon : 388988
Home Aktualności Debiut Polaków w słynnym rajdzie Londyn - Brighton

Debiut Polaków w słynnym rajdzie Londyn - Brighton

Ta informacja z pewnością zelektryzuje wszystkich miłośników pojazdów zabytkowych – polska załoga wystartuje w słynnym rajdzie Londyn – Brighton. Nasi zawodnicy, Marek Sankowski (kierowca) i Tomasz Skrzeliński (‘wystawiający’), przemierzą historyczną trasę 96 km Ramblerem model E Runabout z 1903 roku. Jednocylindrowy silnik tego pojazdu o pojemności skokowej 1975 ccm dysponuje mocą 6 KM.

Choć start rajdu przewidziany jest na 6 listopada, to imprezy mu towarzyszące rozpoczną się dwa dni wcześniej. Gorąco zachęcamy wszystkich sympatyków dawnej motoryzacji do kibicowania polskiej załodze.

 

Co wyróżnia tę imprezę?

Przypomnijmy, że rajd Londyn - Brighton (LBVCR;  www.veterancarrun.com ) jest największym wydarzeniem branży motoryzacji zabytkowej na świecie. Organizowany jest od 1927 roku na pamiątkę zniesienia jesienią 1896 roku Ustawy "Czerwonej Flagi". Co ciekawe, mogą w nim wystartować wyłącznie te pojazdy, które zostały wyprodukowane przed 31 grudnia 1904 roku. W ostatnich latach do udziału w tym niezwykłym rajdzie zgłaszano ponad 500 pojazdów z całego świata, jednak ani jednego z Polski. Po prostu do tej pory w rękach naszych kolekcjonerów nie było tak starego i – co ważniejsze – w pełni sprawnego auta. Dopiero w tym roku brytyjski Royal Automobil Club (RAC) zakwalifikował do udziału w imprezie wspomnianego Ramblera o numerze rejestracyjnym WU47Y

www.veterancarrun.com/entries/2011.html?Page=25&order=make

 

Poprawiony (czwartek, 10 listopada 2011 23:04)

 
Popieram Oldtimery