Statystyki
Użytkowników : 27
Artykułów : 73
Zakładki : 6
Odsłon : 388989
Home Ciekawostki

Modyfikacje samochodów DKW

Ulepszanie, poprawianie, modyfikacje samochodów miały i mają miejsce do dnia dzisiejszego. Chcielibyśmy zobrazować najczęstsze zmiany  w samochodach DKW w okresie kiedy pełniły normalną, użytkową rolę. Pewnie ingerencji w pojazdy było wiele ale najczęściej pojawiają się te:

Więcej…

 

M38 LUFTSCHUTZ GLADIATOR

Jako ciekawostkę prezentujemy niemiecki hełm z czasów II wojny światowej - M38 LUFTSCHUTZ GLADIATOR (AUTO UNION DKW - Dampfkraftwagen). Był on używany przez strażników w fabrykach Auto Union - DKW. Przypuszczalnie wyprodukowano na te potrzeby około 150 sztuk takich hełmów.

Więcej…

 

Początki radia samochodowego

Czy wiesz, że historia radia samochodowego w Europie miała swój początek wtedy, kiedy zawiązywał się koncern Auto Union? Dzisiaj trudno sobie wyobrazić podróżowanie samochodem, w którym nie ma radia, ale kiedyś …

Więcej…

 

W dniu urodzin

Zwiedzając Niemcy zachodnie natrafiłem na ciekawą kartkę pocztową. Kartka ma charakter okolicznościowy - tłumacząc tekst: "Właściwie to nie ty się starzejesz, tylko inni są coraz młodsi - W dniu urodzin". Przedstawia szybko i nieubłagalnie pędzący czas, który biegnie tak szybko jak jeżdżą samochody DKW z przedwojennych czasów :))

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Popieram Oldtimery